جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان خراسان جنوبی

logo
   
 
  • با حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی

   همایش توسعه و فرصت های سرمایه گذاری شهرستان نهبندان برگزار شد

   همایش توسعه و فرصت های سرمایه گذاری شهرستان نهبندان برگزار شد

   همایش توسعه و فرصت های سرمایه گذاری شهرستان نهبندان صبح روز گذشته با حضور استاندار خراسان جنوبی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، میهمانان و مدعوین کشوری، سرمایه گذاران حوزه های صنعتی، معدنی، گردشگری، کشاورزی و ... و اقشار مختلف مردم برگزار شد.

   به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری، استاندار خراسان جنوبی در این همایش گفت: مدیریت استان به همراه مدیران و مسئولین استانی ، تمام قد برای اجرایی شدن فرمان مقام معظم رهبری در توسعه این شهرستان در راستای سیاست های مدبرانه دولت تدبیر و امید ایستاده است و در این بین از تمام ظرفیت های موجود استفاده خواهد کرد.
   محمدمهدی مروج الشریعه، ضمن تقدیر از برگزارکنندگان این همایش، اظهار کرد: گرچه در این منطقه فقر امکانات وجود دارد اما مردم و مسئولین این منطقه دارای همتی والا هستند که کارهای بزرگی را به انجام می رسانند.
   دکتر مروج الشریعه، ضمن تاکید بر فعال شدن ستاد توسعه نهبندان، گفت: این ستاد به دبیری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فعال شده؛ از این رو مدیران ذی ربط برنامه های اولویت دار خود را در حوزه های زیرساختی برای توسعه سرمایه گذاری در این منطقه هرچه زودتر ارائه نمایند.
   مقام عالی دولت در استان، هم افزایی و هم پوشانی را از مهمترین ضروریات مورد نیاز برای رسیدن به توسعه دانست و تصریح کرد: هرگز نمی توان با اتکاء به یک نگاه و نگرش به توسعه دست یافت چرا که توسعه منشوری چندوجهی است که تمامی ابعاد سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و... را شامل می شود.
   مروج الشریعه، با بیان اینکه خرده فرهنگ های موجود را باید مدیریت کرد، افزود: همگرایی و وحدت افزایی دو اصل بسیار مهمی است که در مباحث توسعه ای در استان و خصوصاً در شهرستان نهبندان باید مورد توجه قرار گیرد.
   وی جمعیت شهرستان نهبندان را بزرگترین سرمایه نظام در این منطقه دانست و تصریح کرد: برای تثبیت و نگهداشت این سرمایه عظیم باید هر چه بیشتر زمینه های رفاه اجتماعی، اقتصادی و... مردم این منطقه را فراهم نمود و توسعه سرمایه گذاری از مهمترین این راه ها است.
   استاندار خراسان جنوبی، به سفر مقام معظم رهبری به شهرستان نهبندان اشاره کرد و ادامه داد: از جمله برکات مهم سفر ایشان به این شهرستان اختصاص اعتبار به منظور امکان سنجی معادن این منطقه و استان بود و امروز به برکت تلاش هایی که در دولت صورت گرفته ۱۶ نقطه امید بخش واجد شرایط پتانسیل بزرگ معدنی در استان و شهرستان نهبندان شناسایی شده است.
   مروج الشریعه، به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص توسعه شهرستان نهبندان به عنوان شناسه این منطقه یاد کرد و ادامه داد: مخاطب این فرمایش رهبری نه تنها مدیران اجرایی و دولت که همه مدیران و مسئولین در تمامی بخش ها و در تمامی قوای حاکمیت هستند.
   وی به دو اولویت مهم اقتصادی در شهرستان نهبندان اشاره کرد و گفت: ایجاد زیرساخت هایی که منجر به احیای فضای اقتصادی شود و نیز سرمایه گذاری در حوزه های مشخص اقتصادی دو اولویت مهم اقتصادی در شهرستان نهبندان است که باید مورد توجه برنامه ریزان و متولیان امر قرار گیرد.
   مقام عالی دولت در استان، تامین آب در استان و شهرستان نهبندان را از مهمترین اولویت های کاری دولت در این منطقه برشمرد و خاطر نشان ساخت: نقش آب در پایداری و توسعه منطقه و سرمایه های انسانی ، طبیعی و امکانات اقتصادی در شرق کشور قطعی و مسلم است.
   مروج الشریعه، ادامه داد: در صورت تامین آب می توان در تثبیت جمعیت در منطقه شرق کشور و خصوصاً در شهرستان نهبندان به اهداف مورد نظر دست یافت چرا که نگهداشت جمعیت قطعاً از صرف هزینه های بالای تامین امنیت در کل کشور خواهد کاست.
   استاندار خراسان جنوبی، توسعه حمل و نقل هوایی را یکی از ملزومات توسعه سرمایه گذاری دانست و تصریح کرد: طبق توافقاتی که با چندین شرکت هواپیمایی صورت گرفته امید است در آینده ای نزدیک شاهد توسعه کمی و کیفی پروازهای استان به نقاط مختلف کشور باشیم.
   مروج الشریعه، صنعت توریسم و گردشگری را از دیگر ظرفیت های مهم اقتصادی در شهرستان نهبندان دانست و تصریح کرد: گردشگری از دیگر توانمندی های شهرستان نهبندان است که می تواند به توسعه اشتغال و رونق اقتصادی در این منطقه منجر شود که باید از سوی متولیان امر خصوصاً فرماندار شهرستان مورد توجه جدی قرار گیرد.
   این گزارش حاکیست، در این جلسه استاندار خراسان جنوبی در خصوص اختصاص اعتبار در بودجه سال ۹۷ به پروژه باند امدادونجات شهرستان نهبندان و نیز ایجاد یک نقطه پایلوت در شهرستان نهبندان در راستای تولید کالای ایرانی برای مصرف داخل و خارج دستور اقدام لازم را صادر کرد.
   برپایه این گزارش؛ در حاشیه این همایش، نمایشگاه توانمندی های صنعتی و معدنی، صنایع دستی و توانمندی های روستایی شهرستان نهبندان برگزار شد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 1,585,739
تعداد بازدید امروز : 745
آخرین به روزرسانی : 16:19  1397/11/03