جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان خراسان جنوبی

logo
   
 
  • پیام تسلیت رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم الحرام

   پیام تسلیت رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم الحرام

   پیام تسلیت رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم الحرام

   محرم یادآور بزرگترین حماسه ظلم ستیزی و آزادگی در تاریخ بشری است، حماسه انسان‌های پاک‌دل و راست قامتی که عاشقانه به وصل الهی لبیک گفتند و در راه دین و عقیده از جان، مایه گذاشتند.

   این ماه، فرصت بی نظیری برای تفکر در ماهیت قیامی است که بقای دین مبین اسلام را تضمین کرده و کامل ترین نمونه تقابل کفر و ایمان و مبارزه حق، علیه باطل است. بدون شک امروزه ایستادگی آزادیخواهان جهان در برابر نظام سلطه و قدرت های استکباری تنها به مدد تاسی از فرهنگ عاشورایی قوت گرفته است.

   بار دیگرماه محرم زیباترین جلوه عشق و ایثار فرا رسید و مسلمانان با چشمانی اشکبار در سوگ سرور و سالار شهیدان، بار دیگر درس صبر، تعهد و آزادگی را در مکتب انسان سازی عاشورا مرور می کنند.

   حقیقت محرم و عاشورا، امر به معروف و نهی از منکر و پیام عاشورا برای نسل ما زنده نگه‌داشتن این فریضه بزرگ الهی است. اکنون که جامعه با هجمه عظیم فرهنگی و اقتصادی بیگانگان مواجه است، وظیفه شرعی و همگانی ما فرهنگ‌سازی استفاده از کالای های تولیدی داخلی که نمونه بارزی از امر به معروف و نهی از منکر در سطح جامعه است می باشد تا بتوانیم به اقتصاد مقاومتی مد نظر مقام عظمای ولایت دست یابیم.

   اینجانب فرارسیدن ماه محرم و ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان و یاران با وفایش را به همه شیفتگان آن حضرت به‌ویژه خانواده بزرگ صنعت،معدن وتجارت تسلیت عرض می‌نمایم.

   امید است تا در مجال ارزشمند محرم امسال بتوانیم با تفکر در انگیزه نهضت عاشورا و تمسک به ریسمان مودت اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام با گامهایی استوار تردر مسیر سعادت و کمال گام برداشته و نمونه شایسته ای از شاگردان مکتب عاشورا باشیم.

   داود شهرکی

   رئیس سازمان

مجموع بازدیدها : 1,691,121
تعداد بازدید امروز : 214
آخرین به روزرسانی : 14:26  1398/02/04